مقالات

آنزیم میوه چیست؟

آنزیم های میوه آنزیم هایی هستند که از میوه ها گرفته شده اند. این آنزیم ها در واقع سلولهای مرده پوست را که روی سطح پوست شما نشسته اند را در خود حل می کنند این فرایند کمک می کند تا بدون هیچ‌ گونه التهاب و قرمزی، بلافاصله پوست کاملا تمیز و ظاهری صاف و روشن پیدا کند.
آیا آنزیم های میوه ای برای انواع پوست مناسب هستند؟ از آنجایی که آنزیم های میوه دارای اثرات کاملا آرام بخش و ضد التهابی هستند، این امر آنها را برای انواع پوست مناسب می کند. بسیاری از افراد با پوست حساس ، که فکر می کنند لایه برداری می تواند برای پوست شان کاملاً تحریک کننده باشد، هنگام استفاده از آنزیم های میوه برای لایه برداری عملکرد بسیار خوبی دارند.
آنزیم ها دارای ویژگی هایی هستند در مرحله اول، آنها کمی متفاوت از لایه بردارهای دیگر عمل می کنند، در عین‌ حال که ایمن هستند بسیار قوی عمل میکنند بنابراین می توانید برای پوست های خشن و کدر از آنها بهره ببرید. از همه مهمتر ، لایه بردارهای آنزیمی نرم تر از سایر روش های دیگر لایه برداری هستند. عصاره های آنزیمی معمولاً خواص ضد التهابی دارند که می تواند به ویژه برای پوست های حساس مفید باشد. علاوه بر این ، آنزیم ها در محدوده وسیعی از pH پایدار هستند.
آنزیم ها چگونه کار می کنند؟ لایه بیرونی پوست، بیشتر از سلولهای پوستی مرده حاوی پروتئین کراتین تشکیل شده است. آنزیم های میوه ای نیز نوعی پروتئین هستند که اتفاقاً باعث تجزیه سایر پروتئین ها می شوند. در مراقبت از پوست ، از این آنزیم های میوه ای قدرتمند برای لایه برداری و کمک به تجزیه کراتین برای تسهیل ریزش سلول های مرده پوست استفاده می شود و بنابراین سلول های جدید پوستی ساخته می شود به این ترتیب علاوه بر اینکه پوست عمقا پاکسازی شده مراحل بازسازی پوست نیز تسریع میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *