مقالات

ارتباط سلامتی پوست با گردش خون

سیستم گردش خون نقش بسیار حیاتی در سلامت پوست دارد. آیا به پوست فرد مبتلا به کم خونی توجه کرده اید؟ اغلب کم رنگ و تقریبا بی روح و عاری از شادابی است.
این مقاله به طور مختصر به بررسی ارتباط بین سلامتی پوست و گردش خون می پردازد.
وظیفه سیستم گردش خون حذف کردن مواد زائد (دی اکسید کربن و …) و رساندن مواد مغذی (اکسیژن، ویتامین ها، هورمون ها و سایر عناصر) به تمام قسمت های بدن من جمله پوست است.
پوست بزرگترین ارگان در بدن به حساب می آید، برای اینکه این سلول ها به درستی عمل کنند و برای حفظ انعطاف پذیری بافتی با این وسعت، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز است.
تمامی سلولهای بدن با اکسیژن زنده اند و بدون اکسیژن سلول ها می میرند. البته باید توجه داشت که با کمبود آهن، اکسیژن به بافت های بدن منتقل نخواهد شد و پوست “حیات” خود را از دست خواهد داد. به همین ترتیب، کم آبی بدن برای پوست، همین اثر را خواهد گذاشت. منابع علمی و تحقیقات گسترده ثابت کرده است که به هیچ عنوان اکسیژن از روی پوست جذب نشده و فقط از طریق گردش خون اکسیژن رسانی به بافت پوست انجام می شود.
بهترین و موثرترین راه اکسیژن رسانی به پوست بهبود جریان خون زیر پوستی است. گرم کردن و بعد سرد کردن پوست بهترین روش برای بهبود جریان خون زیر پوستی و اکسیژن رسانی بیشتر به عضو مربوطه می شود.
برای این منظور، استفاده از بخور گرم استاندارد، ماسک های آنزیمی، ماساژ درمانی و … جهت افزایش دمای پوست و نهایتا استفاده از رابر ماسک های ارگانیک برای خنک کردن و پایین آوردن دمای پوست، باعث اکسیژن رسانی و سلامت پوست می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *