مقالات

مراقبت از پوست، درمان‌های ضد پیری

با هجوم محصولات جدید مراقبت از پوست، درمان‌های ضد پیری و توصیه‌های مداوم در مورد نحوه درمان پوست، تشخیص اینکه چه چیزی واقعاً کار می‌کند دشوار است. اما نترسید، زیرا در زیر لیستی از پنج افسانه (باور غلط) مراقبت از پوست و واقعیت پشت آنها آمده است.
باور غلط ۱: محصولات مراقبت از پوست گران قیمت بهترین عملکرد را دارند. اصلا درست نیست بسیاری از محصولات گران قیمت، کمتر موثر هستند. شما می توانید محصولی با کیفیت مشابه یا بالاتر را با قیمت بسیار کمتر خریداری کنید.
باور غلط ۲: هنگام خرید محصولات مراقبت از پوست، سن شما مهم است.
توجه داشته باشید که چگونه اکثر محصولات پوست برای زنان بالای پنجاه سال به بازار عرضه می شود؟ آیا پوست یک زن ۴۵ ساله تفاوت چشمگیری با پوست یک زن ۵۰ ساله دارد؟ هر چقدر که ما دوست داریم اینطور فکر کنیم، نه اینطور نیست.
پوست یک زن در روز پنجاه سالگی به طور خودکار چروک و خشک نمی شود. تقریباً همه محصولات برای پوست های خشک طراحی شده اند، بنابراین تفاوت مشخصی بین محصولات طراحی شده برای زنان زیر پنجاه یا بالای پنجاه سال وجود ندارد.
باور غلط ۳: در روزهای ابری به کرم ضد آفتاب نیاز ندارید. فقط به این دلیل که نمی توانید خورشید را از میان ابرها ببینید، به این معنی نیست که اشعه ماوراء بنفش به سطح زمین نمی رسد. بنابراین اگر قرار است برای مدت طولانی بیرون باشید، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.
باور غلط ۴ : بهتر است جوش چرکی را تخلیه و با الکل تمیز کنیم‌. کاملا اشتباه است اگر چه ممکن است با بیرون ریختن‌ عفونت جوش، احساس خوبی داشته باشید، اما واقعیت این است که مقدار زیادی عفونت به عمق پوست شما می رود. این می تواند منجر به التهابی شود که در زیر پوست پخش می شود. راه حل ساده: از دستکاری جوش ها پرهیز کنید و حتما با یک متخصص پوست‌ مشورت کنید.
باور غلط ۵ : محصولی وجود دارد که چین و چروک را از بین می برد. متأسفانه، این نیز فقط یک افسانه است. هیچ محصول جادویی برای از بین بردن چین و چروک وجود ندارد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید اقدامات پیشگیرانه مانند لایف استایل صحیح، تغذیه سالم، ورزش و مدیتیشن ، پرهیز از استرس، ضد آفتاب و محصولات پاکسازی و مراقبت از پوست‌ طبیعی و گیاهی است.
با بازاریابی انبوه، زنان دائماً با “کتمان‌ حقایق” در مورد مراقبت از پوست بمباران می شوند. برای دریافت دقیق ترین اطلاعات در مورد مراقبت مناسب از پوست، همیشه بهتر است قبل از انجام هر کار دیگری با یک متخصص پوست مورد اعتماد مانند متخصصین ما مشورت کنید. این می تواند به شما کمک کند تا حقایق را از اسطوره ها جدا کنید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *